AdBlue- zmniejsza emisję tlenków azotu

AdBlue- zmniejsza emisję tlenków azotu

Wraz z spalinami, które emitują samochody z silnikami Diesla do atmosfery trafia duża ilość tlenków azotu. Ich ilość ma zmniejszyć stosowanie płynu AdBlue.

Co to za płyn?

AdBlue to nazwa handlowa stosowana dla wodnego roztworu mocznika. Zgodnie z deklaracją producenta stosowanie roztworu ma zmniejszać ilość tlenków azotu o 90%. AdBlue jest niestety substancją wysoce korozyjną; wymusza to na dystrybutorach stosowanie specjalnych zbiorników na AdBlue. Specjalne wymagania musi spełniać także pompa do AdBlue.

W jakich samochodach stosowane jest AdBlue?

AdBlue system SCR stosowany jest w nowszych modelach wszystkich samochodów osobowych z silnikiem Diesla. Stosowanie AdBlue jest od dawna konieczne w samochodach ciężarowych. AdBlue sprzedawane jest więc dzisiaj nie tylko w dużych hurtowniach, ale także na wielu stacjach benzynowych. Kierowcy samochodów ciężarowych mogą tankować bezpośrednio z kontenera do AdBlue.

Storage Partners jest firmą produkującą zbiorniki i pompy do AdBlue. Występują one w wielu wariantach objętościowych z przeznaczeniem dla stacji paliw i firm transportowych.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz