Co to jest AdBlue – DEF i jak się go przechowuje?

Co to jest AdBlue – DEF i jak się go przechowuje?

DEF (Diesel Exhaust Fluid) to nietoksyczny płyn składający się z oczyszczonej wody i mocznika klasy samochodowej. DEF jest dostępny z różnymi metodami przechowywania i dozowania. Opcje przechowywania obejmują pojemniki w wielu rozmiarach, takie jak opakowania zbiorcze, a także zbiorniki do AdBlue. Taki kontener do AdBlue może być dostępny w pojemnościach 3000, 4000 lub 6000 litrów, a także służyć do transportu, dystrybucji i przechowywania.

Ogólnokrajowa infrastruktura dystrybucyjna DEF szybko się rozwija, aby sprostać potrzebom rozwijającego się rynku technologii SCR. Od 2010 roku AdBlue jest szeroko dostępny do kupienia w różnych miejscach, takich jak stacje obsługi, stacje benzynowe, sklepy z częściami samochodowymi. W niektórych pojazdach twór do napełniania zbiornika jest zaprojektowany tak, aby pomieścić dyszę do napełniania DEF i by zapewnić, że do zbiornika jest wprowadzany tylko DEF. Dysza oleju napędowego nie pasuje do otworu zbiornika od AdBlue.

W Polsce produkcją najlepszych kontenerów do AdBlue i mieszalników do tworzenia tego roztworu specjalizuje się firma Storage Partners – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz