Czy warto pożyczać pieniądze w lombardzie?

Czy warto pożyczać pieniądze w lombardzie?

Lombardy są instytucjami działającymi od tysięcy lat. Pierwsze powstały w Grecji i Rzymie jeszcze przed naszą erą. Lombardy działają także i dzisiaj. Są to firmy prowadzone przez osoby prywatne, zajmujące się pożyczaniem pieniędzy.

W lombardzie udzielane są pożyczki pod zastaw. Zastawem może być tylko przedmiot, który przedstawia jakąś realną wartość. Może to być na przykład komputer, lodówka, telewizor, telefon, złota biżuteria, antyki. Wszystkie sprzęty AGD i RTV stanowiące przedmiot zastawu muszą być oczywiście sprawne. Na spłacenie pożyczki w lombardzie jest z reguły niewiele czasu, maksymalnie miesiąc. Jeśli po tym czasie nie zostanie ona spłacona, przedmiot zastawu staje się własnością lombardu i może zostać sprzedany. To dlatego w zastaw przyjmowane są tylko wartościowe przedmioty. Pieniądze w lombardzie mogą pożyczyć tylko osoby pełnoletnie.

Wrocławski lombard Big Apple udziela pożyczek pod zastaw na przystępnych dla każdego stawkach. Można tam zastawić cenne przedmioty od drobnej biżuterii aż po nieruchomość. W przypadku jakichkolwiek niejasności pracownicy lombardu są gotowi udzielić wszelkich porad.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz