Czym są natryskowe powłoki ochronne, polimocznik?

Czym są natryskowe powłoki ochronne, polimocznik?

Natryskowe powłoki ochronne z poliuretanu

Jest to powłoka nakładana najczęściej metodą natryskową. Nie można kojarzyć ją z folią natryskową, gdysz oba te materiały różnią się od siebie grubością. Powłoka natryskowa ma 3 mm grubości więc porównynwanie ją z folią 3 razy cięższą jest bez sensu. Tego typu powłoki nakłada się po przez malowanie poliureatnem używając do tego celu specjalnego agregatu. Tego typu specyfik wysycha maksymalnie w 10 sekund, lecz dla bezpieczeństwa lepiej odczekać 2-3 min. Autem po takim zabiegu można już jeździć nieważne z jakimi mamy do czynienia warunkami na drodze. Usługa trwa około 2 dni, a przez 80% czasu pojazd jest maskowany jak podczas lakierowania.

Polimocznik

To rodzaj powłoki natryskowej, która oparta jest na dwuskładnikowym systemie żywicowym. Substancja ta ma bardzo dużo właściwości w ten sposób można ją zastosować w wielu branżach. Zazwyczaj zabezpiecza się nią różnego typu powierzchnie. Potrzebuje ona niewiele czasu do całkowitego wyschnięcia i utwardzenia. Pokryta nim powierzchnia staje się antypoślizgowa. Materiał ten cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, bakterie, substancje chemiczne, a także wstrząsy mechaniczne.

W sklepie internetowym Raptor Polska sprzedawany jest ten specyfik pod nazwą Raptor. Ta trwała natryskowa powłoka ochronna jest dostępna w zestawie i osobno.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 2 Średnia: 4.5]

Dodaj komentarz