Dlaczego kierowcy Diesli muszą kupować AdBlue?

Dlaczego kierowcy Diesli muszą kupować AdBlue?

System SCR zaczęto stosować początkowo tylko w samochodach ciężarowych z silnikiem Diesla produkowanych od 2006 roku. Obecnie w system ten wyposażane są także nowe samochody osobowe zasilane silnikami wysokoprężnymi.

Zmniejszamy ilość tlenków azotu

System SCR został opracowany w celu zmniejszenia ilości tlenków azotu, których bardzo duże ilości zawierają spaliny emitowane przez silniki Diesla. Zanieczyszczenia, które ewentualnie znajdą się w AdBlue mogą być dla kierowcy przyczyną poważnych kłopotów; stąd zbiornik do AdBlue musi być wykonany tak, aby nie mogły do niego przedostać się żadne zanieczyszczenia. Takie wysokie wymagania musi spełniać także kontener do AdBlue.

Co to jest AdBlue?

Taka nazwa została nadana wodnemu roztworowi mocznika. Wchodzi on w reakcję w trakcie, które zawarte w spalinach tlenki azotu są rozbijane na mniej szkodliwe atomy wody i azotu. W efekcie AdBlue troszczy się o środowisko.

W Polsce producentem zbiorników AdBlue jest firma Storage Partners. Tworzone przez nich produkty są najwyższej jakości i spełniają wszelkie standardy przechowywania oraz transportu AdBlue.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz