Doradca laktacyjny

Doradca laktacyjny

Doradca laktacyjny w praktyce

Pojawienie się w rodzinie małego dziecka wiąże się z szeregiem wyzwań z jakimi zmierzyć się muszą młodzi rodzice. Przygotowanie odpowiednich akcesoriów do pielęgnacji, wybór wózka i nosidełka to tylko początek całej listy. Należy podjąć szereg decyzji, jak to czy używać będzie się pieluch tetrowych czy pampersów, czy dziecko będzie używało smoczka czy niekoniecznie, w jaki sposób będzie karmione, czy mlekiem modyfikowanym czy może piersią. Co do tego ostatniego niejednokrotnie karmienie takie nie jest wcale takie proste i intuicyjne jak mogłoby się wydawać.

Zwłaszcza na początku, kiedy laktacja nie jest jeszcze na właściwym poziomie, dziecko jest głodne i marudne, a młoda mama dodatkowo stresując się tą sytuacją może to nakręcać tworzyć istotnie błędne koło. W poznańskich szpitalach i gabinetach znaleźć można rozwiązanie udając się na konsultację do doradcy laktacyjnego. Udzieli on wskazówek w jaki sposób wspomóc proces laktacyjny, pomoże znaleźć dogodną pozycję, by maluszkowi było łatwiej, a równocześnie by mama czuła się komfortowo i nie obciążała kręgosłupa nieprawidłową pozycją. Dodatkowo doradca laktacyjny może wspomóc proces korygując pewne nieprawidłowości przez wprowadzenie odpowiednio dobranych akcesoriów jak wykorzystanie nakładek na sutki u mamy, dla dzieci które nie do końca nauczyły się wyczuwać sutek. Warto skorzystać z takiego wsparcia i cieszyć się karmieniem bez zbędnego stresu.

Porady laktacyjne są jednymi z wielu kompetencji pani Antonić, profesjonalnej położnej z Poznania – https://troskliwirodzice.com/porady-laktacyjne

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz