Eksploatacja samochodów z silnikami Diesla – płyn AdBlue

Eksploatacja samochodów z silnikami Diesla – płyn AdBlue

Ekologia wkracza obecnie do wielu dziedzin naszego życia, możemy zauważyć, że ma istotną rolę i wpływa na to jak przebiega między innymi produkcja przemysłowa. Warto zauważyć, że ta kwestia bardzo mocno dotyka między innymi motoryzację, w ramach której bardzo wiele się zmienia, a wymogi co do normy spalin coraz bardziej dotykają użytkowników pojazdów.

Producenci zadbali więc o to, by tym normom odpowiadać wprowadzając do samochodów zbiorniki do AdBlue. AdBlue to roztwór mocznika, który jest wprowadzany do katalizatora. Płyn ten jest napędową częścią technologii SCR, która ma odpowiadać za selektywną redukcję spalin i tym samym skutecznie doprowadza do obniżenia szkodliwych gazów wydzielanych do atmosfery. Jak się okazuje coraz większa ilość producentów wykorzystuje takie rozwiązanie i zbiorniki AdBlue rzeczywiście pojawiają się w nowych samochodach dość często. Dzięki temu nie ma problemu ze spełnieniem normy emisji spalin.

W większych ilościach płynu AdBlue przechowuje się specjalnych niekorodujących, dwupłaszczowych zbiornikach. Polskim producentem zbiorników do AdBlue jest firma Storage Partners.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz