Geometria kół, czyli co?

Geometria kół, czyli co?

Każdy kierowca powinien dbać o sprawność techniczną pojazdu. W ten sposób wpływa nie tylko na swoje bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo wszystkich, których spotyka na swojej drodze. Tym, czym bez wątpienia należy się zainteresować jest geometria kół. Czym jest?

Pod terminem geometria kół kryje się kilka parametrów, które dotyczą ustawienia kół w samochodzie. Do geometrii kół zalicza się:

  • zbieżność opon;
  • kąt pochylenia kół;
  • kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy.

Właściwa geometria kół ma ogromne znaczenie. Jakiekolwiek odchylenia w którymś ze wskazanych parametrów przełożą się bowiem na to, jak samochód zachowuje się na drodze. Jeśli geometria kół nie będzie właściwa, należy liczyć się na przykład z ryzykiem ściągania samochodu na którąś ze stron. Może to także skutkować nierównomiernym zużywaniem się bieżnika opon, co będzie skutkowało koniecznością ich szybszej wymiany. Geometria kół przekłada się więc nie tylko na bezpieczeństwo, ale również ponoszone koszty.

Niezależny serwis Volvo, Auto Serwis Loga z Poznania, jest warsztatem gdzie fachowi mechanicy sprawnie i rzetelnie usuwają oraz korygują wszelkie usterki, m.in. ustawiając geometrię kół – https://serwisvolvo.pl/geometria-kol

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz