Hostele – najtańsza forma turystyki miejskiej

Hostele – najtańsza forma turystyki miejskiej

Dziś hostele biją rekordy frekwencji. Dlatego trudno sobie wyobrazić, że jakieś 100 lat temu w ogóle nie istniały, dopóki nauczyciel szkolny Richard Schiermann z Niemiec wpadł na pomysł stworzenia niedrogiego mini-hotelu dla młodzieży i osób o niskich dochodach.

Pierwszy hostel nie przypominał hotelu, ponieważ znajdował się w budynku szkoły. W ciągu dnia zajęcia odbywały się w salach, a nocą urządzano skromne noclegi dla gości. Pomysł spodobał się tak bardzo, że dość szybko we wszystkich zakątkach kraju pojawiły się schroniska. Nieco później sieć hosteli pojawiła się też w Polsce.

Z biegiem czasu hostele stały się bardziej reprezentacyjne, funkcjonalne i wygodne. Lista ich usług poszerzyła się, ale zasady pozostały takie same: mniejszy komfort i niska cena za łóżko.

Większość pokoi jest przeznaczona dla wycieczek lub pojedynczych turystów, którzy nie mają nic przeciwko noclegom we wspólnym pokoju. Te składają się z 8-10 miejsc, na łóżkach piętrowych. Niektóre hostele posiadają również pokoje dla 1-3 osób.

Moon Hostel z Gdańska posiada wyjątkową ofertę tanich noclegów dla swoich gości z wieloma udogodnieniami tj. w pełni wyposażona kuchnia, darmowe Wi-fi, całodobowa recepcja i wiele więcej – https://moonhostel.pl/pl/gdansk

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz