Jak dokonać wyboru lekarza rodzinnego?

Jak dokonać wyboru lekarza rodzinnego?

Często w wypadku choroby rodzice zastanawiają się gdzie szukać pomocy. W granicach Polski obowiązuje system powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, w którego zakres wchodzi podstawowa opieka zdrowotna.

Jak wybrać przychodnię?

Pacjent może wybrać którąkolwiek z przychodni lekarskich, które zawarły umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, ponieważ w wyborze przychodni nie obowiązuje rejonizacja. Dokonując wyboru przychodni, wybiera się także lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz pielęgniarkę. W praktyce przy wyborze przychodni pacjenci z reguły kierują się najbliżej zlokalizowana placówką czasami, istotną rolę w decyzji odgrywają także specjaliści wchodzący w skład personelu.

Wybór odpowiedniej przychodni

Naturalnie można także wybierać pośród prywatnych przychodni lekarskich. W Wójcinie jedna z profesjonalnych przychodni jest „Ośrodek Zdrowia”. Przychodnia ta dla wygody pacjentów prowadzi własną stronę internetową https://osrodekwojcin.pl, za pośrednictwem której każdy w bardzo prosty sposób może umówić się na wizytę do wybranego lekarza. W przychodni tej znajdą pomoc także wczasowicze, którzy uległy nagłym wypadkom w okolicach Wójcina.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz