Najbardziej popularne teatry z Poznania

Najbardziej popularne teatry z Poznania

Podczas gdy w Poznaniu znajduje się wiele kin wielosalowych, miasto może poszczycić się również imponującą liczbą niezależnych teatrów artystycznych rozsianych po centrum miasta. Teatry te mają mniejsze sale, ale bardziej kameralną atmosferę i zróżnicowany repertuar.

Teatr im. Haliny Winiarskiej z Poznania znany jest z wybitnych produkcji operowych i baletowych. Ostatnią produkcją operową było wznowienie „Barona cygańskiego” Johanna Straussa. W obsadzie znalazły się Janina Rozelówna, Felicja Jankowiak i Wanda Roessler-Stokowska.

Teatr Wielki z Poznania

Teatr Wielki z Poznania to historyczny i znany polski teatr repertuarowy. Powstał w 1919 roku, co czyni go jednym z najstarszych teatrów w w stolicy województwa wielkopolskiego. W Teatrze im. Stanisława Moniuszki z Poznania odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i spektakli. Odwiedzający mogą cieszyć się szeroką gamą przedstawień, od opery po muzykę klasyczną. A ponieważ jest to teatr państwowy, przedstawienia są po przystępnych cenach, ale przede wszystkin, warte obejrzenia. Poznaj Teatr Wielki na https://opera.poznan.pl

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz