Najbardziej znane sztuki teatralne

Najbardziej znane sztuki teatralne

Już za czasów szkolnych uczniowie zapoznawani są ze znanymi na całym świecie dramatami, które odgrywane są na scenach teatrów przez doświadczonych aktorów. Być może młodzież nawet nie jest tego świadoma, ale kiedy tylko zerknie na przykład, na repertuar poznańskich teatrów, może się miło zaskoczyć. Jakie pozycje mogą znaleźć się na takiej liście?

Historyczne dzieła teatralne znane ze szkoły

Już od pierwszej klasy szkoły wyższej młodzież zapoznawana jest z dramatami antycznymi. Jednak oprócz nich są jeszcze te romantyczne, czy pisane w jeszcze późniejszych okresach. Łącznie na lekcjach mogą oni poznać nawet ponad 10 różnych lektur, na których podstawie powstały słynne spektakle teatralne.

Do tej listy należy wymienić chociażby:

  • „Romeo i Julię”
  • „Dziady”
  • „Wesele”
  • „Mistrza i Małgorzatę”
  • „Tango”

To tylko kilka z przykładów dzieł literackich, które można oglądać w formie przedstawienia. Poznań nie jest zaś wyjątkiem. Na terenie miasta znajduje się bowiem aż trzynaście teatrów. Tak więc w którymś z nich z pewnością znajdzie się choć jeden z wymienionych.

Teatr Wielki z Poznania również wystawia słynne dzieła operowe, baletowe i nie tylko. Sprawdź repertuar tego teatru operowego – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz