Na czym polega odbiór techniczny mieszkania?

Odbiór techniczny

Odbiór techniczny mieszkania w praktyce oznacza przekazaniem nieruchomości osobom, które dokonały jego zakupu. Czynność tę wykonuje deweloper lub osoba do niego upoważniona. Z uwagi, iż wiele umów deweloperskich zawiera się jeszcze przed realizacją inwestycji, odbiór techniczny pozwala ocenić, czy inwestor wywiązał się ze wszelkich zapisów w umowie.

Czytaj dalejNa czym polega odbiór techniczny mieszkania?

Na czym polega zarządzanie wynajmem?

Zarządzanie najmem przez firmę

Zarządzanie wynajmem nie jest nową usługą, chociaż jej działanie w ostatnich latach mocno ewoluowało. W sytuacji, kiedy istnieje dom, mieszkanie czy inne nieruchomości, które są przeznaczone na wynajem, a nie będzie się tym zajmował sam właściciel, ktoś to musi zrobić za niego. W to miejsce wchodzą profesjonalne firmy.

Czytaj dalejNa czym polega zarządzanie wynajmem?

Wykończenie mieszkania pod klucz: co to znaczy?

Modelowe wykończenie wnętrza

Wykończenie mieszkania czy domu pochłania mnóstwo czasu. W ofercie wielu deweloperów pojawia się więc wykończenie pod klucz. Jest to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób kupujących nowe mieszkanie czy dom. Wykończenie wnętrz pod klucz to rozwiązanie, które pozwala właścicielom nowo zakupionego mieszkania albo domu zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Co więcej, wybierając wykończenie pod klucz właściciele zaoszczędzą także swoje pieniądze.

Czytaj dalejWykończenie mieszkania pod klucz: co to znaczy?

Zarządzanie najmem: nowa usługa na rynku nieruchomości

Zarządzanie najętym mieszkaniem

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo mocno. Ulega też przemianom. Wielu właścicieli domów czy mieszkań decyduje się na ich wynajęcie. Do niedawna właściciele takich nieruchomości zmuszeni byli szukać najemców na własną rękę. Musieli również samodzielnie pilnować wszystkich kwestii związanych z najmem. W związku ze zmianami zachodzącymi na rynku nieruchomości, pojawiła się nowa usługa. Jest nią zarządzanie najmem.

Czytaj dalejZarządzanie najmem: nowa usługa na rynku nieruchomości

Czy warto skorzystać z usług agencji zarządzającej wynajmem?

Jak dobrze wynająć mieszkanie?

Osoby, które dysponują dużym kapitałem chętnie inwestują w zakup nieruchomości przeznaczonych na wynajem. Kupno takiej nieruchomości może przynieść spore zyski, ale zarządzanie nią pochłonie mnóstwo czasu. Na rynku nieruchomości pojawiła się jednak nowa usługa – zarządzanie wynajmem.

Czytaj dalejCzy warto skorzystać z usług agencji zarządzającej wynajmem?