O księgowości słów kilka

O księgowości słów kilka

Termin „księgowość” nie jest nam obcy. Ale nie do końca wiemy, jakimi zadaniami zajmują się zatrudnieni w dziale księgowości pracownicy.

W jakiej formie można prowadzić księgowość?

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Przepisy nie precyzują jednak w jakiej formie przedsiębiorcy mają to robić. Są firmy, na które przepisy prawa nakładają obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, ale są też i takie, które nie muszą pełnej księgowości prowadzić. Przepisy prawa skonstruowano tak, że księgowość uproszczoną mogą prowadzić przedsiębiorcy, którzy jako osobowość prawną dla swojej firmy wybrali działalność gospodarczą.

Czy warto tworzyć dział księgowości?

Coraz więcej firm – szczególnie tych małych i średniej wielkości – odchodzi od tworzenia działu księgowego. O wiele więcej korzyści odnoszą korzystając z usług, które świadczą biura oferujące usługi księgowe. Korzystając z ich usług ponoszą mniejsze koszty.

Krakowskie Biuro Doradztwa Ekonomicznego Constans oferuje swoje usługi prowadzenia pełnej księgowości, rozliczeń pracowniczych oraz doradztwa podatkowego. Pozostaw pracownikom tego biura swoje rachunki i nie będziesz musiał już się nimi martwić.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz