Położna po porodzie – czy rzeczywiście jest potrzebna?

Położna po porodzie – czy rzeczywiście jest potrzebna?

Obecnie istnieje obowiązek wyboru położnej środowiskowej jeszcze w trakcie trwania ciąży. Położna to osoba, która opiekuje się zarówno matką w okresie połogu, jak i jej dzieckiem aż do ukończenia 2. miesiąca życia. Czy położna rzeczywiście jest niezbędna? Co właściwie należy do jej obowiązków? Jak znaleźć dobrą położną w Poznaniu?

Czym zajmuje się położna po porodzie?

Wizyty położnej często kojarzą się kobietom z przykrym obowiązkiem wpuszczania całkowicie obcej osoby do domu. Jest to nieco podszyte strachem, że jakaś nieznana osoba skomentuje, że kobieta źle wychowuje dziecko lub robi coś nie tak. Wizyty poporodowe to nie tylko ważenie dziecka i sprawdzanie gojenia się pępka. Świeże matki często zgłaszają problemy z karmieniem dziecka czy z kolkami. W szpitalu nie zawsze obecny jest doradca laktacyjny, który pokaże młodej mamie, jak prawidłowo przystawiać dziecko do karmienia. Dlatego też po porodzie takie porady laktacyjne można otrzymać właśnie od położnej.

Więcej niż położna

Położne z Poznania często robią dodatkowe kursy, by pomóc młodym mamom na wielu płaszczyznach. Dlatego też oprócz kompleksowego wsparcia w karmieniu świeżo upieczona mama może otrzymać porady dotyczące chustowania. Chustonoszenie to nic innego jak noszenie dziecka w specjalnie tkanej chuście. Nie tylko pomaga utrzymać więź między matką a dzieckiem, ale także ułatwia usypianie, łagodzi bóle brzuszka i sprawia, że mama ma wolne ręce.

Poznaj doświadczoną położną z Poznania, jaką jest pani Natalia Antonić, której usługi możesz znaleźć na stronie https://troskliwirodzice.com.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz