Pompy ciepła zalety

Pompy ciepła zalety

Pompy ciepła bardzo często są podawane jako alternatywa dla ogrzewania gazowego, olejowego czy elektrycznego. Jako największą ich zaletę podaję się niskie koszty eksploatacji. Przeciętnie pompa ciepła, która zużywa 1 kWh energii elektrycznej, dostarcza 4 kWh ciepła.

Co więcej. Odpowiednio dobrana do powierzchni i kubatury obiektu pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Nie ma potrzeby ładowania opału, czyszczenia pieca i jego rozpalania. Wystarczy regularnie opłacać rachunki za energię elektryczną. Co więcej, pompa cieplna jest urządzeniem całkowicie ekologicznym. Jej wykorzystanie nie wiążę się z powstawaniem żadnych spalin. Oznacza to, że nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego, bez względu na intensywność eksploatacji. Ostatecznie do zalet pompy ciepła należy zaliczyć jej uniwersalność. Można ją zamontować praktycznie w każdym obiekcie bez względu na to, czy jest to mieszkanie, czy też dom jednorodzinny.

Usługami firmy Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego jest projektowanie, instalacja i serwisowanie pomp ciepła. Stworzą idealnie dopasowany system pompy cieplnej do każdego rodzaju budynku. Poza tym firma montuje i serwisuje wentylacje.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz