Przegląd wentylacji

Przegląd wentylacji

Sprawnie działająca wentylacja pozwala na zachowanie w pomieszczeniu, optymalnej jakości powietrza. W biurach, mieszkaniach, przedsiębiorstwach jest obecnie niezastąpiona. Zdarza się jednak, że dochodzi do zepsucia. Jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja, gdyż zanieczyszczone powietrze może być zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Serwis

Przy przeglądzie zadaniem specjalistów jest: zbadanie poziomu zanieczyszczeń, ocena stanów kanałów, zdemontowanie wadliwych części itd. Drugim etapem jest proces czyszczenia i dezynfekcji. Na końcu pozostaje sprawdzenie działania naprawionej wentylacji. Zleceniodawca powinien wybrać odpowiedniego serwisanta, ze względu na zagrożenie, w przypadku źle naprawionej wentylacji.

Metody czyszczenia

Istnieje kilka metod wykorzystywanych przez serwisantów. Głównie wykorzystuje się technikę „na sucho” oraz „na mokro”, z użyciem urządzeń odciągowych. Stosuje się także metodę z użyciem sprężonego powietrza, która polega na stosowaniu sprężarek. Zaletą tej techniki jest szybkość czyszczenia.

Pracownicy firmy Electro Clim ze Szczecina są prawdziwymi specjalistami od wentylacji. Projektują całe systemy i sprawnie je montują oraz serwisują.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz