Rekuperacja czyli wentylacja z odzyskiem ciepła

Rekuperacja czyli wentylacja z odzyskiem ciepła

Usuwanie zużytego powietrza oraz zastępowanie go świeżym to zadanie, które ma do wypełnienia wentylacja. Do niedawna najczęściej spotykanym rodzajem wentylacji w naszych domach była ta naturalna. Kilkanaście lat temu sprawdzała się ona całkiem dobrze. Konstrukcja okien była mało szczelna. Do tego nikt nie ocieplał ścian czy strychu.

Dzisiaj domy są coraz lepiej izolowane i coraz bardziej szczelne. Oznacza to, że wentylacja naturalna praktycznie w nich nie działa. Stąd też coraz częściej jest ona zastępowana przez wentylację mechaniczną. Wentylacja mechaniczna może być tylko wywiewna albo nawiewno-wywiewna. To drugie rozwiązanie znane jest jako rekuperacja. Na ten rodzaj wentylacji najczęściej decydują się osoby, które dopiero planują budowę własnego domu. Korzyści, które ten system daje jest naprawdę wiele. To nie tylko czyste powietrze w domu, ale także niższe rachunki za jego ogrzewanie.

Profesjonalnym montażem systemu rekuperacji zajmują się jedynie firmy z doświadczeniem, a taką jest Electro Clim ze Szczecina. Jej oferta obejmuje zarówno tradycyjną wentylację oraz tę z odzyskiem ciepła.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz