Rekuperacja: dlaczego warto się na nią zdecydować?

Rekuperacja: dlaczego warto się na nią zdecydować?

Rekuperacja, czyli sposób na odzyskanie ciepła z zużytego powietrza, stosowana jest coraz częściej. Wynika to z wielu zalet, które sprawiają, że rekuperacja naprawdę doskonale się sprawdza.

Decydując się na rekuperację, można być pewnym, że pomieszczenia będą solidnie wentylowane. Powietrze, które będzie do nich dostarczane jest dokładnie oczyszczone. Rekuperacja sprawia, że z pomieszczeń znika dwutlenek węgla, wilgoć, a także nieprzyjemny zapach.

Rekuperacja zapewnia również znaczne oszczędności na ogrzewaniu. Pozwala obniżyć koszty związane nie tylko z samą eksploatacją, ale również instalacją ogrzewania. Co ważne, dom, który wyposażony jest w rekuperację, potrzebuje zdecydowanie mniej ciepła. Solidna izolacja budynku połączona z rekuperacją zmniejsza koszty ogrzewania nawet o pięćdziesiąt procent.

Rekuperacja sprawia, że mieszka się dużo bardziej komfortowo i zdrowo. Budując dom, warto rozważyć właśnie rekuperację. Późniejszy jej montaż będzie bardziej kosztowny.

Na terenie Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego działa firma Electro Clim. Jej specjalnością są systemy rekuperacji do domów, biur, sklepów i innych budynków użytkowych.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz