Rekuperacja – nowoczesny system wentylacji pomieszczeń

Rekuperacja – nowoczesny system wentylacji pomieszczeń

W Szczecinie w większości domów projektowano grawitacyjny system wentylacji. Powietrze było zasysane do pomieszczeń poprzez wywietrzniki i nieszczelności w oknach. Ogrzane powietrze znajdowało ujście na zewnątrz budynku w kanale kominowym. Obecnie stosowany jest nowocześniejszy i oszczędniejszy system wentylacji domów.

Rekuperacja – oszczędność ogrzewania

W dobie rosnących cen gazu i węgla ważne jest, aby wykorzystać wszystkie dostępne metody oszczędności na tych paliwach. Stosując rekuperację można osiągnąć nawet do 30% oszczędności na ogrzewaniu budynku.

System rekuperacji charakteryzuje się tym, że wchodzące świeże powietrze jest ogrzewane przez ciepłe zużyte powietrze, które ma zostać usunięte z domu. W specjalnym rekuperatorze (wymienniku ciepła) świeże powietrze przejmuje ciepło od zużytego. Dzięki temu do pomieszczeń takich jak sypialnia i pokój dzienny wtłoczone jest cieplejsze podgrzane powietrze. Natomiast schłodzone zużyte powietrze wyrzucane jest na zewnątrz domu.

Taki oszczędny system wentylacji z rekuperacją zaprojektuje i zamontuje firma Electro Clim ze Szczecina. Warto przemyśleć taką inwestycję, która zapewni oszczędności na ogrzewaniu budynku.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz