Repertuar polskich teatrów

Repertuar polskich teatrów

Trend na odwiedzanie teatrów zaczął pojawiać się w naszym kraju kilka lat temu. I nic nie wskazuje na to, że należy on do trendów przemijających. Bywanie w teatrze w dalszym ciągu jest modne. Dzięki temu poziom prezentowany przez nasze rodzime teatry jest coraz wyższy. Plusem jest także to, że repertuar teatru stał się bardziej różnorodny i ciekawszy.

Dyrektorzy teatrów dokładają wszelkich starań, aby w repertuarze znalazły się sztuki, które spełnią oczekiwania zarówno tych najbardziej wymagających, jak i mniej wyrobionych widzów. W repertuarach teatrów pojawiają się więc spektakle, które zostały przygotowane nie tylko w oparciu o dzieła uznanych dramaturgów. Coraz chętnie reżyserzy teatralni sięgają po sztuki, które zostały napisane przez współczesnych, często jeszcze mało znanych pisarzy. Wielu dyrektorów teatrów pamięta także o dziecięcej publiczności. W repertuarze na stałe goszczą przedstawienia dla dzieci.

Wiele interesujący spektakli znajduje się w repertuarze Teatru Wielkiego im. Moniuszki z Poznania, gdzie każdy miłośnik widowisk kulturowych znajdzie coś dla siebie. Teatr wystawia także przedstawienia dla dzieci i młodzieży.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz