Różne rodzaje koronek

Różne rodzaje koronek

Koronki bawełniane to wyrób sztuki użytkowej, który bez wątpienia charakteryzuje się znacznymi walorami estetycznymi. Ma postać ażurowej plecionki. Co ciekawe, koronki mogą być wykonane nie tylko z bawełnianych nici. Do ich wykonania wykorzystuje się również nici lniane. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych rodzajów koronek.

Najbardziej rozpowszechnione są koronki bawełniane szydełkowe. Wykonane są na szydełku. Są delikatne, a ich wzory naprawdę potrafią zaskoczyć.

Innym rodzajem koronek są koronki igłowe. Do ich wykonania nie używa się szydełka. Powstają na skutek osnuwania nici na kawałku materiału. Kiedy koronka jest już gotowa, tkanina jest usuwana.

Wyróżnia się również koronki klockowe, do wykonania których niezbędne są specjalne klocki. Szczególną popularnością cieszą się koronki frywolitki. Aby taka koronka powstała, niezbędne jest specjalne czółenko bądź igła. Można wykonywać je również za pomocą specjalnego szydełka do frywolitek.

W pasmanterii Ornatio Design znajdziesz szeroki wybór koronek bawełnianych, które idealnie nadają się do prac ręcznych – https://ornatio-design.pl/category/koronki-bawelniane

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz