Ściąga mnie na bok – w czym tkwi problem?

Ściąga mnie na bok – w czym tkwi problem?

Kiedy w czasie jazdy kierownica zostanie puszczona, samochód powinien się poruszać w linii prostej. Z kolei na zakręcie, kiedy kierownica jest ustawiona w jednej pozycji, samochód powinien poruszać się po łuku tworzącym po przedłużeniu idealny okrąg. Czasami jednak auto ucieka nam do boku, jednego lub drugiego. Dlaczego?

Nieprawidłowa geometria kół

Kiedy zgłaszany jest taki problem, serwis Volvo najczęściej odkrywa problem z geometrią kół, czyli z ustawieniem kół w taki sposób, aby niezależnie od ustawienia kierownicy, ich osie tworzyły proste równoległe. Mówiąc prościej, koła muszą być wobec siebie równoległe. Jeśli z jakiegoś powodu tak nie jest, a możliwe jest to po wykonaniu napraw, po stłuczce, jak również w wyniku zużycia niektórych elementów zawieszenia, samochód będzie miał tendencję do skręcania w jedną ze stron. Efektem tego jest realne zagrożenie na drodze oraz konieczność ciągłego korygowania kierunku jazdy na kierownicy.

Zatrudnieni w poznańskim warsztacie samochodowym, Auto Serwis Loga, mechanicy dokonują niezbędnych przeglądów i napraw pojazdów marki Volvo. Wśród nich są geometria kół oraz serwis układu hamulcowego.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz