W jaki sposób magazynować i transportować AdBlue?

W jaki sposób magazynować i transportować AdBlue?

AdBlue to nazwa handlowa używana w stosunku do wodnego roztworu mocznika. Substancja ta znalazła zastosowanie w nowszych samochodach ciężarowych i osobowych z silnikiem Diesla. W celu zmniejszenia ilości szkodliwych tlenków azotu, które zawierają spaliny emitowane przez te pojazdy, stosuje się w nich technologię SCR. AdBlue wywołuje reakcję chemiczną, której końcowym produktem jest para wodna i nieszkodliwy azot. AdBlue można kupić zarówno w sklepach motoryzacyjnych, jak i na stacjach benzynowych. Cechą charakterystyczną tej substancji jest bardzo wysoka korozyjność.

Jednostkowe opakowania czy zawierające hurtowe ilości AdBlue pojemniki muszą być wykonane z materiałów, którym korozja nie jest straszna. Producenci zbiorników do AdBlue wykorzystuje polietylen lub stal nierdzewną. Aby nie doszło do zanieczyszczenia AdBlue, zbiorniki mają specjalną dwupłaszczową konstrukcję. Wykonane z polietylenu zbiorniki mają pojemność 3000, 4000 i 6000 l.

Storage Partners produkuje zbiorniki na AdBlue wysokiej jakości, do przechowywania, dystrybucji i transportu tego środka – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz