Wentylacja i czyszczenie powietrza w domu i biurze

Wentylacja i czyszczenie powietrza w domu i biurze

Odpowiednia wentylacja jest niezbędna w każdym mieszkaniu i biurze. Współcześnie zapewnia ją system klimatyzacji. W trybie wentylacji klimatyzator pracuje na zasadzie prostego wentylatora, ale oprócz zwykłego ruchu strumieni powietrza dodatkowo je czyści (stosując odpowiednie filtry). W tym trybie wentylator zewnętrzny i sprężarka są wyłączone, a działa tylko wentylator wewnętrzny, którego prędkość ustawia się za pomocą pilota.

Z kolei oczyszczanie powietrza odbywa się bezpośrednio podczas pracy klimatyzatora i odbywa się za pomocą wymiennych filtrów. W celu dokładniejszego czyszczenia stosowane są specjalne filtry zatrzymujące kurz, dym papierosowy i pyłki roślin. Filtry wykonane są z węgla aktywnego pozyskiwanego z orzechów kokosowych. Okres użytkowania takich filtrów zależy bezpośrednio od warunków pracy. W przypadku silnego zanieczyszczenia powietrza warto zastosować specjalne oczyszczacze powietrza. Niektóre modele mają wskaźniki wskazujące stan filtra.

Firma Electro Clim ze Szczecina posiada interesującą ofertę z zakresu wentylacji do nieruchomości mieszkaniowej i użytkowej – https://electro-clim.com.pl/wentylacja

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz