Wentylacja mechaniczna bywa niezbędna

Wentylacja mechaniczna bywa niezbędna

Klasyczna wentylacja grawitacyjna działa praktycznie we wszystkich budynkach niezależnie od ich przeznaczenia. Jest to po prostu rozwiązanie naturalne, które sprawdza się zawsze. Nie zawsze jest ono jednak wystarczająco wydajne, a do tego ma swoje wady, przez co coraz częściej sięga się po wentylację mechaniczną.

Wentylacja wspomagana

Wentylacja mechaniczna to wentylacja wspomagana poprzez urządzenia mechaniczne, które wywodują dodatkowy ruch powietrza. Mówiąc prościej, w kanałach wentylacyjnych pojawiają się wentylatory, dzięki którym powietrze porusza się nie tylko w związku z działaniem sił fizycznych związanych z temperaturą i grawitacją, ale dochodzi jeszcze do dodatkowego ruchu wywoływanego przez celową działalność człowieka. Tradycyjnie odbywało się to tam, gdzie potrzebny był silny przewiem, na przykład w przemyśle, ale nowoczesne konstrukcje domów czasami także wymagają takiej wentylacji, chociażby w systemach rekuperacji ciepła.

Prawdziwymi znawcami systemów wentylacji są pracownicy firmy Electro Clim, działającej na terenie Szczecina i okolic – https://electro-clim.com.pl/wentylacja

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz