Wizyty położnej po porodzie – na czym polegają?

Wizyty położnej po porodzie – na czym polegają?

Opieka położnej przysługuje kobietom nie tylko w czasie ciąży i porodu, ale również po narodzinach dziecka i w okresie połogu. Położna ma za zadanie pomóc świeżo upieczonej mamie w karmieniu i pielęgnacji noworodka, a także rozwiać jej wątpliwości dotyczące opieki nad maluszkiem.

Czym zajmuje się położna po porodzie

Domowe wizyty położnej poza oceną stanu zdrowia zarówno matki, jak i dziecka, np. jego prawidłowego przybierania na wadze czy gojenia się kikuta pępowiny, koncentrują się także na takich kwestiach, jak chustonoszenie i porady laktacyjne. Bardzo często położna wykwalifikowana jest również w temacie karmienia piersią i udziela porad jako certyfikowany doradca laktacyjny.

Jak wybrać odpowiednią położną po porodzie

Wizyty położnej można umówić telefonicznie w przychodni już po powrocie ze szpitala albo jeszcze przed porodem. Samodzielny wybór położnej na etapie ciąży i poznanie jej wcześniej z pewnością może zwiększyć zaufanie do osoby odwiedzającej w domu mamę i noworodka. Położną realizującą wizyty po porodzie można też znaleźć w Internecie. Domowe wizyty położnej pani Natalia Antonić można zarezerwować na stronie: https://troskliwirodzice.com/wizyty-poporodowe.

Zagłosuj!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz