Zawód: położna. Opis, obowiązki, chustonoszenie, wizyty patronażowe.

Zawód: położna. Opis, obowiązki, chustonoszenie, wizyty patronażowe.

Czym zajmuje się położna? Krótko o zawodzie

Należy do pracowników ochrony zdrowia. Jej zadaniem jest opieka nad kobietą w okresie ciąży, w czasie porodu i połogu. Zobowiązana również do monitorowania zdrowia noworodka.

Obowiązki położnej po porodzie

  • opieka nad dzieckiem do 2 miesiąca życia
  • nadzór nad zdrowiem kobiety oraz jej edukacja

Czym jest chustonoszenie? Zalety trendu

Chustonoszenie to nic innego jak noszenie dzieci w chustach. Odrzucane przez wielu ludzi w współczesnym świecie znalazło jednak zwolenników. Jest to dobra metoda budowania bliskich relacji pomiędzy maluszkiem a rodzicami, która ponadto pomaga borykać się z problemami takimi jak kolka, kłopotami z trawieniem oraz trudnościami w karmieniu.

Wizyty położnej po porodzie w domu dziecka i matki

Wizyty patronażowe to kilkukrotne odwiedziny położnej w domu, gdzie mieszka noworodek wraz z matką. W czasie pobytu w szpitalu pub jeszcze przed porodem świeżo upieczona mama wypełnia deklarację i wskazuje przychodnię, do której chce uczęszczać z dzieckiem. Następnie wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę. Takich spotkań powinno odbyć się 6 w czasie 6 tygodni. Podczas nich położna jest zobowiązana do m.in.:

  • sprawdzenia przebiegu gojenia się krocza, badania macicy oraz normy krwawienia połogowego,
  • edukacja kobiety dotycząca opieki nad dzieckiem,
  • badanie dziecka: obecność żółtaczki, sprawdzanie ciemiączka oraz kikutu pępowiny.

Taką wszechstronną i profesjonalną położną działającą w Poznaniu i okolicach jest pani Natalia Antonić – https://troskliwirodzice.com

Zagłosuj!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz